Ініціатива національного визволення Греції народилася саме в Одесі, де у 1814 році було засновано таємне грецьке товариство «Філікі Етерія», яке підготувало визвольну революцію і об’єднало греків і філеллінів усього світу в боротьбі за створення вільної і незалежної Грецької держави.

На честь знаменної дати, на історичному місці заснування товариства в Одесі, біля пам’ятника «Клятва засновників «Філікі Етерія» відбулось урочисте покладання квітів та вшанування пам’яті тих, завдяки чиїй мужності і самовідданості понад два століття тому Греція виборола свою незалежність.

У заході прийняли участь: Генеральний консул Грецької Республіки в Одесі - пан Дімітріос Дохтсіс, Одеський міський голова Геннадій Труханов, представник МЗС України в Одесі Сергій Орлов, перший заступник голови Одеської облради Олег Радковський та заступник голови Одеської ОВА Роман Григоришин. Також були присутні представники Одеської обласної громади греків ім. Г. Маразлі - Дмитро Бахчеван, Єлизавета Кузьминська від громадської організації «Греки Одеси» та городяни.

Пам’ятник «Філікі Етерія» був подарований Одесі греко-українською торговою палатою міста Пірей у 2004 році. Скульптор - Зноба В. 1., академік НАМ України, народний художник України, архітектор - Глазирін В. А., заслужений архітектор України.

0_3.jpg0_33.jpg0_31.jpg

«Греція є важливим нашим партнером, в час війни вона прихистила багатьох українців та постійно надає гуманітарну допомогу нашій області та Україні. Минулого року ми були з візитом у місті Мандра-Ейділлія, де погодили Меморандум про співпрацю з містом Ізмаїл та налагодили взаємодію у сфері гуманітарної допомоги Одеській області. Наші держави об’єднують спільні цінності - незалежність, воля та любов до рідної землі. І я впевнений, що після Перемоги України над агресором наша співпраця буде лише зміцнюватись», - зазначив Олег Радковський.

0_22.jpg0_19.jpg