В Одесі відбувся триденний ІТ захід «Fresh AIR 2023», що зібрав кращих студентів та випускників шкіл України, які вміють створювати веб-сайти, чат-боти та мобільні застосунки.

Впродовж трьох днів команди виконували завдання по розробці соціально-направлених цифрових продуктів, які презентували для журі 26 березня.

Захід був організований Інститутом штучного інтелекту та робототехніки Національного університету «Одеська політехніка», який очолює кандидат технічних наук Михайло Лобачев в співпраці з благодійним фондом очільника молодіжки «Батьківщини» Одещини «Шляхетна справа» Сергієм Шутовим та організацією Odesa IT Family, що об’єднує представників ІТ сфери південного регіону.

На урочисте закриття заходу та нагородження переможців були запрошені перший заступник голови Одеської ОВА Борис Волошенков, перший заступник голови Одеської облради Олег Радковський та начальник ГУНП Одещини, генерал третього рангу Микола Семенишин.

Представники влади заначили важливість таких заходів для країни та наголосили на всебічній підтримці талановитої молоді в ІТ-сфері.

Три найкращі команди «Fresh AIR 2023» отримали за свої розробки - 20, 12 та 8 тисяч гривень за перше, друге те третє місце відповідно. Також цінними подарунками були нагороджені команди-учасники за креатив та досвід.

«Сьогодні ми вчергове пересвідчились і високій якості української освіти та талановитості нашої молоді. Учасники «Fresh AIR 2023» показали високу технічну майстерність та творчий підхід до завдань, а соціальна направленість розробок демонструє відповідальність та єдність нашого підростаючого покоління. Мені дуже приємно, що Україна має таку молодь, якою ми без перебільшення – пишаємось», - зазначив у вітальному слову Олег Радковський.

«Fresh AIR 2023»  - це хакатон, присвячений розробці креативних застосунків соціального напрямку. Загалом такі заходи проводяться по всьому світу з початку 2000-х років, та збирають кращих ІТ-спеціалістів з різних галузей розробки програмного забезпечення, які спільно у командах вирішують поставлені завдання.

16161616161616161616161616161616