Питання відносин між центральною державною владою і органами місцевого самоврядування – одне з тих, які дуже турбують суспільство. Що ж це за проблеми, які існують у час війни і не зникнуть самі по собі у мирний час після перемоги? І що необхідно робити для їх вирішення? Про це розмірковує політик і громадський діяч Михайло Поживанов у телевізійному інтерв’ю, посилання на яке – в кінці публікації. Ось як пише в «Фейсбуці» сам політик про окремі моменти телепрограми:  

– У розмові з тележурналісткою я згадую про настрої жителів Маріуполя в той час, коли був мером міста, та про свої пропозиції по адміністративно-територіальному устрою цього регіону, що згодом могло б змінити ситуацію, яка виникла в 2014 році. Крім того я висловлюю свої думки щодо вірогідності України до НАТО та щодо загрозу аварії на ЗАЕС. А ось у  другій частині програми ми торкнулися останніх скандалів, пов’язаних з деякими міськими головами, про відносини між центральною державною владою і органами місцевого самоврядування під час війни, а також про те, що необхідно робити далі – у мирний час, після перемоги.

Я би дуже хотів, щоб нинішній український уряд діяв в межах своїх  повноважень, відповідно, і Президент країни як гарант Конституції  забезпечував виконання, в тому числі 11-го розділу Основного закону.

У своїх блогах я постійно нагадую про існування цього розділу Конституції України, в якому йдеться про засади місцевого самоврядування в державі, розподіл країни на село, селище, місто, визначення для всіх однакових прав щодо розвитку, отримання державницьких послуг та виконання громадою обов'язків перед державою. Окрема тема – щодо ОТГ, які штучно вигадані за попередніх керівників країни і створення яких не відповідає Конституції. ОТГ, які формуються незрозумілим, часто штучним способом і, відповідно,  не забезпечують рівні можливості для громад такого об'єднання.

Я дуже сподіваюсь, що після нашої перемоги постане нагальна потреба в удосконалені Конституції України. На мій погляд – зокрема і щодо  перегляду окремого статусу Києва та Севастополя, адже переконаний, що ці міста мають стати звичайними органами місцевого самоврядування, як і тисячі інших українських міст. Тоді буде і контроль, і прозорість діяльності виборних посад, отож узурпувати владу, як це зараз відбувається у Києві, буде неможливо. Так само однакова дія закону для всіх унеможливлює втручання центральних владних структур у роботу громад, які обрали   демократичним шляхом своїх керівників на виконання місцевих повноважень та делегованих державою.

Впевнений, що і з цими питаннями наша країна та українці розберуться після повної перемоги над ворогом. А те, що перемога буде обов'язково, я в це вірю, попри все!

Що саме треба змінити в 11-му розділові Основного закону країни? Про це – у телеінтерв’ю.