Протягом січня-жовтня 2023 року суб’єктами господарювання регіону сплачено 18,5 млрд грн податку на доходи фізичних осіб. Це на 2,8 млрд грн або на 18 відс більше за показник аналогічного періоду минулого року.

«Із загальної суми сплати до державного бюджету сплачено 3,9 млрд грн, а до бюджетів громад Одеської області – 14,6 млрд гривень», - зазначив в. о. начальника Головного управління ДПС в Одеській області Руслан Хван.

Нагадуємо, що оподаткування податку на доходи фізичних осіб регулюється розділом ІV Податкового кодексу України.

Платниками податку на доходи фізичних осіб є:

фізична особа – резидент, яка отримує доходи як з джерела їх походження в Україні, так і іноземні доходи;

фізична особа – резидент, яка володіє та/або користується (орендує (суборендує), на умовах емфітевзису, постійно користується) земельними ділянками, віднесеними до сільськогосподарських угідь, у частині мінімального податкового зобов’язання;

фізична особа – нерезидент, яка отримує доходи з джерела їх походження в Україні;

податковий агент.

Якщо фізична особа – платник податку вперше отримує оподатковувані доходи всередині податкового періоду, то перший податковий період розпочинається з дня отримання таких доходів.

Звертаємо увагу, 30 листопада спливає термін сплати за жовтень 2023 року податку на доходи фізичних осіб від оподаткування доходів, нарахованих у вигляді:

- процентів на поточний або депозитний банківський рахунок;

- процентів на вклади члена кредитної спілки.

Крім того, 30 листопада є граничним днем перерахування за жовтень 2023 року податковим агентом податку на доходи фізичних осіб за попередній місяць, у разі якщо оподатковуваний дохід нараховувався податковим агентом, але не виплачується (не надається) платнику податку.