Зокрема, постановою №544 (від 30 травня 2023 року) уряд з 1 червня 2023 року підвищив фіксовану ціну на електроенергію для населення з 1,44-1,68 грн до 2,64 грн.

«Для споживачів та громадськості не було наведено жодних конкретних цифр та обґрунтувань розрахунку їх зміни, а доцільність здебільшого обґрунтовувалася в емоційному плані – в аспекті необхідності відновлення значних руйнувань енергетичної системи та мінімізації ризиків «опинитися без світла» цієї зими», – зауважує Юлія Тимошенко у спільному з нардепом від «Батьківщини» Олексієм Кучеренком депутатському зверненні.

32423432.png

__copy_copy.png

__1_copy_copy.png

Лідерка «Батьківщини» стурбована тим, що у ЗМІ останнім часом знову почастішали публікації посадових осіб профільних державних органів стосовно можливості подальшого підвищення цін на електроенергію для населення.

В зв’язку з цим Юлія Тимошенко запросила в очільника уряду детальну інформацію про розрахунки, які використовуються для встановлення ціни на електроенергію, та процедуру встановлення поточної ціни, а також супровідні документи, що стосуються цієї процедури. Лідерка «Батьківщини» також хоче ознайомитися з розрахунками  фактичної собівартості виробництва одиниці електричної енергії ДП «НАЕК «Енергоатом» за 2022 рік та за 9 місяців 2023 року, а також загальними витратами по собівартості виробництва товарної продукції за вказаний період.

Крім того, лідерка партії запросила у Голови Кабміну офіційну позицію щодо економічної обґрунтованості поточної ціни на електроенергію для населення та наявності реальних передумов для її підвищення.