Захід відкрила  генеральний директор ОННБ, заслужений працівник культури України Ірина Бірюкова. Вона наголосила:

«Єдина Соборна Україна – мета, яку ми сьогодні відстоюємо дуже дорогою ціною. Зараз, у часи війни, ми прагнемо визволення і возз’єднання українських земель. Ми мусимо зробити все, щоб зберегти нашу Соборність, нашу єдність і говорити про цей феномен, як в Україні, так у всьому світі…»

34534.jpg

На виставці, яка триватиме до кінця січня, представлені видання, що висвітлюють сторінки історії українського державотворення, напрацювання вітчизняної історіографії, новітні наукові розвідки, дослідження з вивчення революційних подій в Україні 1917-1921 рр. Низку видань присвячено творчому спадку видатних українських державотворців – фундаторів нашої державності і незалежності: Михайла Грушевського, Володимира Винниченка, Симона Петлюри, Сергія Єфремова, Лева Бачинського, Миколи Міхновського, Івана Луценка, Андрія Лівицького, Лонгина Цегельського, Євгена Коновальця та інших. Особливу увагу приділено сучасним дослідженням і наративам, що з’явилися у фахових журналах впродовж останніх років.

564_copy.jpg45345.jpg453.jpg67.jpg34324.jpg

Ігор Стамбол виступив із науковим повідомленням «Геополітичні орієнтири України у працях Юрія Липи» і розповів про багатогранну творчу спадщину знаного громадсько-політичного діяча, поета і прозаїка, історіософа і політолога, який доклав чимало зусиль для здобуття державності та соборності України. Науковець детально зупинився на одному з фундаментальних творів великого українця – «Чорноморська доктрина», визначивши найактуальніші для сучасності аспекти твору. Увазі відвідувачів була представлена добірка видань з творчого доробку Ігоря Стамбола.