У Вінницькому обласному художньому музеї 31 січня відбулось відкриття виставки одеського художника Ярослава Войцеховського «Прийняття». Ця подія є внеском у розвиток сучасного українського мистецтва і відбулась вона за підтримки Вінницької обласної військової адміністрації, народного художника Володимира Козюка та адвоката Вікторії Нестеренко.
Питання пізнання дійсності одні з найскладніших для людського розуміння. Одним з шляхів пізнання дійсності є її ПРИЙНЯТТЯ. І тут головне не оминути саме наочну цілісність всього оточуючого, не прийняти дійсність викривлено. Художник Ярослав Войцеховський вказує нам на шлях ПРИЙНЯТТЯ людини людиною. Не є секретом те, що люди різні. Людина як суб’єкт відрізняється від інших досвідом, інтересами, потребами, знаннями і таке інше. В той же час всі погодяться, що анатомічно люди однакові і медицина це підтверджує. Але може статися так, що анатомічна цілісність людини порушується. Цикл робіт митця – це психотерапія. Автор дуже вдало поєднав чорно-білу техніку з лініями. Перше не відволікає від прийняття того, на що вказує автор.
Замкнені лінії концентрують увагу. Це все створює цілісність, наочність і не викривленість реальності. Дивлячись на роботи, починаєш розуміти, що ПРИЙНЯТТЯ це не просто сума відчуттів. Це пізнання дійсності через виникнення якісно нової складової у розумі. І ця складова дозволяє уявити себе на місці іншої людини. Сьогоднішній соціум на перше місце ставить ПРИЙНЯТТЯ інклюзивності. У всі віки кохання це ПРИЙНЯТТЯ його або її.
Митець підняв та розворушив як мінімум три проблематичні складові суспільства, які актуальні завжди. Проте людський побут їх замулює і вони ніби зникають. Ярослав Войцеховський це сучасний митець, який творить сучасне мистецтво, актуалізуючи забуте і приховане.
Адвокат, колекціонер Вікторія Нестеренко
Автор: PhD Valentyn