Керівництво міського Департаменту транспорту, зв’язку та організації дорожнього руху в ході прес-конференції поділилося результатами роботи останніх років та напрацюваннями щодо найближчого майбутнього. Як розповів директор департаменту Володимир Хитренко, щоденно громадським транспортом Одеси користуються близько 375 тисяч людей. Мова йде як про автобусні маршрути, так і електротранспорт.

1

Слід зазначити, що цифрами, про які я розкажу, стоїть кропітка праця не однієї сотні людей. Попри пандемії, війну, ми продовжуємо працювати над вдосконаленням транспортної інфраструктури. Враховуючи кількість звернень одеситів, ми розуміємо, що одеситам набридли старі маршрутки, куди навіть здоровій людині важко зайти, не кажучи про людей з обмеженими можливостями. У майбутньому ми прагнемо перейти до перевезення пасажирів великими муніципальними автобусами. Основне наше завдання – покращення якості пасажирських перевезень, - зазначив Володимир Хитренко.

Як розповів новопризначений голова департаменту, за ініціативи міського голови було проведено значну роботу з модернізації рухомого складу КП «Одесміськелектротранс». За рахунок бюджету міста, а також за допомоги фінансово-кредитних установ, було придбано два трамвайних вагони, 13 багатосекційних вагонів місто отримає вже цього року. Також до Одеси прибули 57 тролейбусів з низькою підлогою, модернізовано 31 трамвайний вагон, у тому числі це всім відомі вагони «Одисей» та «Одисей МАХ». Два трамвайних вагони зазнали капітального ремонту минулого року, наразі очікується вихід з майстерні ще одного вагону. Також було переобладнано три тролейбуси, що також є вагомим результатом.

- Багато роботи проведено в області забезпечення належними умовами праці та заробітними платами персоналу. Коли ми говоримо про роботу транспортного цеху, то найкраще про це скажуть цифри. Усе можна побачити у порівнянні: наприклад, до 2016 року місто не мало жодного вагону з низькою підлогою, а вже сьогодні в Одесі функціонує 7 тролейбусних та 12 трамвайних вагонів такого зразку. Щоденно на маршрути виходять близько 90 трамвайних та 70 тролейбусних вагонів. Більшість з них обладнані пандусами для людей з інвалідністю. Окрім того, ми ведемо перемовини зі всіма приватними перевізниками з питання покращення якості перевезень без підвищення вартості проїзду. На жаль економічна складова така, що новий автобус коштує біля 3-3,5 млн грн. Тому сьогодні суттєво оновити склад – досить важка задача. Ми вдячні перевізникам, які рухаються в сторону оновлення транспортного складу, це і купівля нового, і покращення умов у вже існуючих. На деяких маршрутах працюють нові гібридні автобуси, тому робота у цьому напрямку продовжуватиметься й надалі, - додав Володимир Хитренко.

В.о. директора КП «ОМЕТ» Микола Литовчук підкреслив, що на сьогоднішній день залишається актуальною проблема нестачі кадрів.

2

- Багато наших працівників боронять країну на фронті. Ми постійно запрошуємо на роботу водіїв, електриків, слюсарів, бо у нас їх катастрофічно не вистачає. Чоловіки воюють, а багато жінок вимушені були покинути країну… Саме тому ми дійсно відчуваємо кадровий голод, - пояснив Микола Литовчук. - Робота з пошуку персоналу йде постійно. Але зазначу, що кожен наш фахівець мусить закінчити наш навчально-курсовий комбінат, і тільки тоді ми можемо допустити їх до роботи на тролейбусних та трамвайних маршрутах.

За словами Литовчука, наразі комунальне підприємство критично потребує близько 25-30 водіїв.