«Протягом січня-березня 2024 року 124 суб’єктами господарювання Одеської області заявлено до бюджетного відшкодування ПДВ на суму 930,5 млн грн», - повідомив в. о. начальника Головного управління ДПС в Одеській області Руслан Хван.

За вказаний період 110 підприємствам регіону з державного бюджету відшкодовано грошовими коштами 838,6 млн грн податку на додану вартість.

За результатами контрольно-перевірочних заходів Головним управлінням ДПС в Одеській області цьогоріч 27 підприємствам упереджено бюджетне відшкодування ПДВ на суму 34,7 млн гривень.

Нагадуємо платникам податків, що право на бюджетне відшкодування мають усі платники податку на додану вартість незалежно від терміну реєстрації, у яких є в наявності правомірне сформоване від’ємне значення між сумою податкового зобов’язання та сумою податкового кредиту. Порядок визначення суми податку, що підлягає відшкодуванню з Державного бюджету України, та строки проведення розрахунків визначено статтею 200 Податкового кодексу України.

Слід зазначити, що за рахунок відшкодування податку на додану вартість своєчасно поповнюються обігові кошти суб’єктів господарювання, що гарантує розвиток та можливість нарощування обсягів виробництва.

Головне управління ДПС в Одеській області нагадує платникам податків що в розділі «Онлайн-навчання» розміщено корисні пізнавальні матеріали щодо особливостей заповнення податкової звітності з ПДВ платниками податку, що реорганізовуються, та їх правонаступниками, порядку заповнення заяви про повернення суми бюджетного відшкодування та інше.