«Ми зробили все можливе як фракція «Батьківщина» для того, щоб подати чіткі, зрозумілі й збалансовані по доходах і видатках правки. Жодна правка не врахована. Але у всіх у вас є шанс, коли ви бачите, що переселенці на вулицях, а всі інші взагалі в загоні, не ухвалювати сьогодні бюджет», – заявила Юлія Тимошенко перед голосуванням за законопроєкт.

Команда «Батьківщини» пропонувала збільшити надходження в бюджет за рахунок детінізації економіки та збільшення з 30% надходжень від тютюнового бізнесу, виробництва алкоголю, грального бізнесу. По-друге, шляхом побудови системи взаємних перерахунків між держбюджетом та НБУ та припинення практики викачування коштів за рахунок махінацій з облігаціями внутрішнього займу. По-третє, пропонувалося, аби уряд спромігся та отримав від ЄС доходи від заморожених вкладів російської федерації. Лише ці кроки з детінізації економіки та припинення корупції на державних коштах дозволяли збільшити дохідну частину майже на трильйон гривень, які пішли б на фінансування потреб армії, відновлення економіки та збільшення зарплат бюджетникам та пенсій людям похилого віку.

Натомість, на переконання Юлії Тимошенко, влада не прагне побудувати країну, в яку повертатимуться українці і де у співвітчизників не буде страху за майбутнє, інакше уряд потурбувався б про зарплати для військових, медиків та освітян. Вона процитувала п’ятого прем’єр-міністра Ізраїлю Голду Меїр, аби нагадати, про що в першу чергу має думати уряд країни.

«Якщо ви прагнете побудувати країну, в яку будуть повертатися сини і доньки, якщо ви прагнете побудувати країну, з якої будуть їхати тільки у відпустку, якщо ви прагнете побудувати країну, в якій не буде страху за майбутнє, вам треба зробити три речі: перше – дати високу заробітну плату і пошану військовим, високу заробітну плату і пошану медикам, високу заробітну плату і пошану освітянам. Це сказала п’ятий Прем’єр-міністр Ізраїлю Голда Меїр. Я хочу у вас запитати, а ми що будуємо? Я би сюди ще додала, що країна має шанс на життя, яка не кидає своїх батьків з пенсією менше 3 тисячі гривень», – наголосила лідерка «Батьківщини».

Вона нагадала народним обранцям, що нині в Україні «медики й освітяни вже, по суті, майже голодують, тому що їхня заробітна плата нижче мінімального прожиткового рівня», в багатьох пенсіонерів пенсія менше 3 тисяч гривень, і в них немає грошей на ліки та виживання, а військові часто власним коштом мають забезпечувати собі амуніцію, їжу й навіть частину озброєння.

«Що ви будуєте, яку країну? Як ви можете ухвалювати такий бюджет, в якому на фоні такої трагедії 133 мільярди перераховується Національному банку і назад не повертаються з державного бюджету, де недораховано 70 відсотків тіньової сфери по алкогольній галузі, нафтовій і плюс ще те, що стосується грального бізнесу, тютюну, алкоголю. У вас всього цього немає? Корупція, корупція, корупція і корупція. І горстка чиновників, які мають заробітні плати вище 100 тисяч гривень. Так що будує цей зал? І що будує цей уряд?» – обурено запитала лідерка «Батьківщини» у присутніх.

Юлія Тимошенко закликала колег чинити як «Батьківщина» – не голосувати за законопроєкт, яким посилюється несправедливість, недофінансовуються освіта й медицина, нужденні не мають достатньої підтримки від держави та збільшується несправедливість.