Ініціативна група працівників Державного підприємства «Центр сертифікації та експертизи насіння і садивного матеріалу», яке знаходиться в управлінні Фонду державного майна України, передала народному депутату Юлії Тимошенко колективне звернення щодо критичного стану підприємства.

Представниця ініціативної групи Гайдт Наталія, яка особисто передала Юлії Тимошенко колективне звернення колишніх співробітників, зазначила, що Державне підприємство «Центр сертифікації та експертизи насіння і садивного матеріалу» свого часу було дуже розвинене та грало важливу роль в системі сортодослідних станції України.

«До 2019 року ДП «ЦСЕНСМ» знаходилось у працездатному стані, трудовий колектив складав понад 800 працівників. Земельний банк становив понад 20 000 гектарів земельних угідь, а самостійну господарську діяльність здійснювало 24 філії в усіх областях України. Однак після того, як підприємство перейшло у підпорядкування ФДМУ, розпочалось масове незаконне звільнення персоналу та нищення матеріально-технічної бази.», - розповіла Гайдт Наталія.

Також зазначається, що внаслідок безвідповідального ставлення до своїх обов’язків колишнім та теперішнім менеджментом підприємства, державі нанесено та наносяться значні матеріальні збитки.

«Відповідно до офіційної інформації Шевченківського відділу державної виконавчої служби у місті Києві ЦМУ Міністерства юстиції (м. Київ) перебуває зведене виконавче провадження на користь фізичних та юридичних осіб в розмірі 31 221 494 грн. Це не враховуючи інших виконавчих проваджень по всій Україні. І це тільки частина збитків що нанесені та наносяться державі та громадянам України», - зазначається в документі.

На думку ініціативної групи, такі дії є спланованим доведенням підприємства до штучного банкрутства.

Представниця ініціативної групи Гайдт Наталія, що працювала в ДП «ЦСЕНСМ» головним бухгалтером, у вересні 2019 року була незаконно звільнена. Через суд у липні 2021 року її було поновлено на посаді, але належні кошти не були виплачені. Це той випадок, коли людина може відстоювати свої права, однак майже 90% бувших працівників підприємства навіть не звертались до судів за відсутністю коштів, так як більшість філій знаходяться в сільській місцевості. Колишній менеджер Південного регіону України (Миколаївська, Херсонська та Одеська області) був також звільнений у незаконний спосіб, що було підтверджено судом, який поновив його на посаді. 

«Звільнення Ігоря Лиманського пов’язане з його принциповою позицією по збереженню підприємства, його активів та відновлення повноцінної роботи. У травні 2022 року за його ініціативи відділом внутрішнього аудиту була проведена ревізія, в результаті якої було виявлено нестачу товаро-матеріальних цінностей на понад 15 мільйонів гривень. Відповідні матеріали були зібрані та направлені до правоохоронних органів. Однак на даний час досудове розслідування у кримінальній справі штучно гальмується і не проводиться», - зазначає Гайдт Наталія.

Ініціативна група наголошує, що такою злочинною схемою знищено усі 24 виробничих підрозділів підприємства по всій країні, а на звернення до правоохоронних органів та органів державної влади працівників філії отримано формальні відповіді.

«Ми знаємо це підприємство, його можливості та потенціал. І незважаючи на те, що протягом останніх років його послідовно та цілеспрямовано знищували, підприємство може стати успішним та прибутковим. Ми переконані в тому, що Президент, Верховна рада та Уряд мають нам допомогти», - написали у звернені представники ініціативної групи.

Ініціативна група Державного підприємства «Центр сертифікації та експертизи насіння і садивного матеріалу» у звернені до народної депутатки Юлії Тимошенко просить допомогти з наступними питаннями:

  • перевірка фінансово-господарської діяльності Підприємства Державною аудиторською службою України, зміна органу досудового розслідування у кримінальному провадженні за фактом розкрадання майна ДП «ЦСЕНСМ»;
  • зміна керівництва підприємства ДП «ЦСЕНСМ» та його наглядової ради і сприяння погашення заробітної плати незаконно звільнених працівників;
  • зміна органу досудового розслідування по справі № 12022167150000123 від 08.11.2022 року, яка знаходиться в Кілійському відділенні поліції і штучно гальмується місцевими поліціянтами та прокурорами. В цій справі знаходиться вся доказова база по знищенню ДП «ЦСЕНСМ».

У свою чергу Юлія Тимошенко запевнила представників ініціативної групи, що детально вивчить дане питання та прокомунікує з відповідними органами влади для знаходження рішення в ситуації що склалась.

«Робота таких підприємств є надзвичайно важливою для країни. Ми не можемо допустити їх знищення або грабування. Я звернуся до всіх відповідних органів влади, щоб якнайшвидше вирішити це питання та забезпечити справедливість для працівників підприємства», – заявила Юлія Тимошенко.

Політик також наголосила, що триматиме ситуацію під особистим контролем і зробить усе можливе, щоб захистити інтереси працівників та зберегти потенціал підприємства.