Укрпошта оголосила про стратегічне партнерство з китайським маркетплейсом Temu, про це повідомляють журналісти BBC NEWS який пропонує товари за низькими цінами завдяки унікальній бізнес-моделі. Вже до кінця першого кварталу 2025 року Укрпошта планує автоматизувати обробку міжнародних посилок та скоротити час доставки до 1-2 днів після перетину кордону.  

Однак співпраця викликала критику з боку українських ритейлерів. Через податкові пільги на посилки вартістю до 150 євро Temu отримує переваги перед місцевим бізнесом. У 2024 році 54 млн замовлень через міжнародні платформи не принесли жодних податків Україні.  

Темпи зростання Temu вражають – лише за два роки компанія стала лідером у багатьох країнах, включно зі США та Великою Британією. Водночас її звинувачують у порушенні конфіденційності, використанні примусової праці та низькій якості товарів.  

Експерти зазначають, що бізнес-модель Temu базується на гейміфікації, яка затягує споживачів у постійний процес покупок. Це може викликати залежність і негативні соціальні наслідки.  

Попри це, доступність і низькі ціни залишаються привабливими для споживачів, особливо на фоні низької купівельної спроможності. Та з поширенням на європейському ринку Temu, ймовірно, зіткнеться з більш суворим регулюванням.

"Оскар" вперше за всю історію існування опинився під загрозою скасування

Урочиста церемонія вручення кінопремій "Оскар-2025" опинилася під загрозою скасування

Церемонія вручення кінопремій "Оскар-2025" під загрозою скасування через масштабні пожежі в Лос-Анджелесі, про це повідомляють журналісти ТСН

 1.jpg
Фото BBC

Організатори сумніваються в доцільності проведення заходу, враховуючи людські втрати та руйнування в місті. 

Якщо "Оскар" все ж відбудеться, то без званої вечері та дорогих подарунків. Оголошення номінантів вже двічі переносили, їх імена планують оприлюднити 23 січня. Це перший випадок за 96-річну історію премії, коли її можуть повністю скасувати.

Діагностику ожиріння треба переосмислити, кажуть вчені. Чому?

Зайва вага давно перестала бути лише естетичною проблемою.

 2.jpg

Медичні експерти з усього світу закликають змінити традиційний підхід до діагностики ожиріння, який базується на індексі маси тіла (ІМТ) , у матеріалах BBC NEWS зазначають, що цей метод є застарілим і неточним, що може призводити до помилкових діагнозів.

У новій доповіді, опублікованій у журналі The Lancet Diabetes & Endocrinology, пропонуються альтернативні способи оцінки ожиріння, які враховують не лише вагу, а й загальний стан здоров’я пацієнта.

Чому ІМТ більше не працює?

Протягом десятиліть ІМТ використовували для оцінки надлишкової ваги, визначаючи співвідношення ваги до зросту людини. Проте цей показник не враховує розподіл жиру в організмі, рівень фізичної активності чи наявність хронічних захворювань. За словами експертів, це може призвести як до недостатньої, так і до надмірної діагностики, що негативно впливає на здоров’я пацієнтів і суспільства загалом.

Наприклад, у деяких людей з надмірною вагою не виявляється ожиріння за ІМТ, хоча вони можуть мати серйозні проблеми зі здоров’ям. Іншим, навпаки, ставлять діагноз ожиріння лише на основі високого ІМТ, хоча їхній організм працює нормально.

Нові підходи до діагностики

Експерти пропонують включати до діагностики інші параметри, такі як:

  • співвідношення об’єму талії до стегон чи зросту;
  • симптоми, що свідчать про погіршення здоров’я (наприклад, задишка, біль у суглобах);
  • наявність хронічних захворювань, як-от діабет 2-го типу чи серцево-судинні розлади.

Також вводиться нова класифікація ожиріння:

  1. Клінічне ожиріння – коли захворювання супроводжується зниженням функцій органів, ускладнює повсякденне життя та потребує медикаментозного лікування.
  2. Доклінічне ожиріння – люди з підвищеним ризиком розвитку захворювань, які поки що не мають серйозних симптомів, але потребують підтримки для запобігання ускладненням.

Як це допоможе пацієнтам

Такий підхід дозволить надавати більш індивідуальну допомогу, запобігати надмірному призначенню ліків і зменшити кількість помилкових діагнозів. Наприклад, сучасні препарати для зниження ваги, які можуть зменшити масу тіла на 20%, призначаються надто часто, хоча це не завжди необхідно.

"Наш підхід враховує нюанси ожиріння, дозволяючи краще допомагати тим, хто дійсно цього потребує", – зазначає професор Франческо Рубіно, керівник дослідження.

Крім того, нова система сприятиме кращому розумінню, що ожиріння – це не лише вага, а цілий спектр станів, які впливають на якість життя та здоров’я.

 

Фото: BBC