Верховна Рада зробила перший крок до відновлення суверенітету України. Вірю, що крок за кроком ми скасуємо всі закони, що суперечать національним інтересам України.

На цьому лідерка «Батьківщини» Юлія Тимошенко наголосила під час обговорення законопроєкту  №12414 про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо особливостей досудового розслідування кримінальних правопорушень, пов’язаних зі зникненням осіб безвісти за особливих обставин в умовах воєнного стану.

«Для мене сьогодні в парламенті світлий день, тому що вперше ви переконалися в тому, що колонізація України – це не панацея від всіх наших проблем. Панацеєю від наших проблем є чітка, конституційна та  збалансована влада, а не те, що нам пропонують як сурогат замість Конституції. І тому, дорогі друзі, не треба видавати за патріотизм перетворення України в безправну колонію», – наголосила лідерка «Батьківщини».

Вона висловила сподівання, що це лише перше рішення, що наблизить Україну до відновлення власного суверенітету.

«Я хочу попросити сьогодні Верховну Раду не зупинятися на цьому голосуванні, а крок за кроком скасувати всі закони, де були застосовані міжнародні дорадчі ради і міжнародні наглядові ради, тому що це позбавляє Україну суверенітету. І я вважаю, що це буде правильний крок. Ми можемо не погоджуватися з нашою владою, ми можемо не погоджуватися з Президентом, але ключове слово – це наша конституційна влада. І якщо ми будемо йти таким шляхом, то ми маємо право її переобрати. А якщо ми будемо йти шляхом передачі країни на аутсорсинг, у нас не буде ніколи права переобрати владу. У нас буде зруйнований суверенітет і колоніальна країна», – додала Юлія Тимошенко.

Лідерка «Батьківщини» нагадала, що фракція підтримувала створення антикорупційних органів, проте це не зменшило, а навпаки – збільшило корупцію в країні.

«У той час, коли в нас побудований «антикорупційний хребет», корупція в країні досягла такого рівня, що ніколи в житті такого не бачили. Так скажіть, будь ласка, цей «антикорупційний хребет» щось робить в країні чи ні? Дорогі друзі, я розумію, що гранти комусь треба відробляти, у мене немає сумнівів, але не так грубо, не так нахабно, не так антиконституційно і не заганяючи Україну в стан колонії на десятки років вперед», – обурено заявила голова фракції.

Юлія Тимошенко закликала присутніх  «припинити намагатися комусь подобатись, підігравати, підтримувати закони про мільярдні кредити, які усім нам віддавати», а натомість ухвалити закон, адже «мова йде не про антикорупційні структури, а про тіньову владу, яка управляє всіма процесами невідомо в чиїх інтересах».

На її переконання, антикорупційні структури керувалися у своїй роботі принципом «свій-чужий», тому українці не побачили кримінальних справ за підсумками звітів контролюючих органів.

«Ми, як нормальна команда, думали: а може дійсно в нас буде реальна боротьба з корупцією? Але подивіться: де Коболєв з великою корупцією, де кримінальні справи? А знаєте чому їх немає? Тому що велась вибіркова боротьба з корупцією», – заявила лідерка «Батьківщини».

На її думку, відсутність кримінальних справ щодо мільярдних корупційних оборудок на державних підприємствах за результатами аудитів також є приводом для невтішних висновків: «Немає жодної антикорупційної справи, бо в цих корпораціях іноземні наглядові ради».

Юлія Тимошенко також нагадала, що депутати фракції неодноразово наголошували на незаконності формування державних органів влади міжнародними дорадчими радами, а фракція «Батьківщини» спрямувала низку конституційних подань до КСУ щодо цього.

В осередку партії «Батьківщина» Одеської області, який очолює Олег Радковський, висловили повну підтримку позиції Юлії Тимошенко щодо захисту українського суверенітету, верховенства Конституції та недопущення зовнішнього управління в державних інституціях. Команда Одещини переконана, що лише національна відповідальність, прозора влада та незалежна політика, орієнтована на інтереси українського народу, здатні забезпечити країні гідне майбутнє.