Проблема низьких заробітних плат для працівників апаратів судів – не нова і сьогодні набирає ще більшого розголосу. Нещодавно на сайті Президента України з’явилася петиція стосовно критичної ситуації з приводу відтоку кадрового потенціалу із судової системи через вкрай низький рівень оплати праці найнижчої ланки державних службовців апаратів судів. За два місяці її підписали майже більш ніж 23 тисячі осіб, що дає право говорити про реальну стурбованість суспільства.

За словами голови Спілки юристів Одеської області Олександра Рябця, саме фінансове питання відіграє велику роль у частій зміні працівників того чи іншого суду або ж у явному відтокові  робітників.

- Ні для кого не секрет, що безпосередньо судді мають непогану заробітну плату, натомість представники апаратів судів отримують трохи більше 6000 грн на місяць. Цілком зрозуміло, що в наших реаліях на ці кошти прожити неможливо, не кажучи вже про те, що більшість з них мають сім’ї, неповнолітніх дітей, орендовані квартири тощо.

Це тягне за собою значні проблеми і для системи судочинства в цілому. Масові звільнення призведуть до сповільнення розгляду справ, бо, наприклад, нікому буде здійснювати фіксацію судового процесу та чесно виконувати свої посадові обов'язки. З кожним днем число бажаючих звільнитися зростає і це дуже погана тенденція. У воєнний час кількість справ у судах не знижується, подекуди навіть навпаки. А сьогодні як ніколи нашій державі потрібне чесне, прозоре і якісне судочинство, що не зможе функціонувати без досвідченого, повного штату.

Хтось скаже, що ця проблема не на часі. Однак я вважаю, що підвищення заробітних плат для працівників апаратів судів досить актуальна та важлива для багатьох українців. Не кажучи вже про те, що згідно Закону, кожен громадянин України має право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, посадових чи службових осіб. Крім того, будь яка людина має право безперешкодного звернення до суду за захистом своїх прав, що закріплено у Європейській конвенції про захист прав людини та основоположних свобод.

Повертаючись до петиції, що була опублікована на сайті Президента, хочу зазначити, що за досить короткий термін вдалося зібрати велику кількість голосів. Це вже говорить про неабияку зацікавленність суспільства та необхідність її вирішення. Ще п’ять тисяч голосів і законопроєкт буде розглянуто у Верховній Раді. Сподіваюсь, це значною мірою пришвидшить процес і судова система України не потерпатиме від масових звільнень та корупції.