Регіональним представництвом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Одеській області за ініціативи Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Дмитра Лубінця та Представника Уповноваженого в Одеській області Ігоря Міщенка було організовано форум «Стан дотримання прав людини на Одещині: від парламентського контролю до ефективних рішень».

У заході прийняли участь керівництво Одеської ОДА, Одеської обласної ради, міської військової адміністрації та представники благодійних фондів і громадських організацій, науковці, експерти та ветерани.

Перший заступник голови Одеської обласної ради Олег Радковський, звертаючись до учасників заходу наголосив, що в умовах війни питання захисту прав людини набуває особливої ваги та потребує консолідації зусиль держави, місцевого самоврядування і громадянського суспільства.

«Одеська область завжди була регіоном різноманіття, взаємоповаги та співпраці. Наше спільне завдання — забезпечити кожному громадянину рівні можливості, повагу до його гідності та надійний захист прав незалежно від віку, національності, соціального статусу чи життєвих обставин. Саме через відкритий діалог і партнерство ми можемо знаходити ефективні рішення на виклики сьогодення», — зазначив Олег Радковський.

В рамках форуму Представником Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Одеській області Ігорем Міщенко було презентовано Щорічну доповідь Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини за 2025 рік, а також обговорено створення платформи для відкритого діалогу між владою, громадськістю та експертним середовищем щодо актуальних викликів у сфері захисту прав людини та шляхів їх подолання.

Окрім того, в рамках форуму відбулися дві тематичні панельні дискусії: «Ветеранський вектор Одещини: права, підтримка, можливості» та «Єдність у різноманітті: міжкультурний діалог». Учасники обговорили питання соціального захисту ветеранів, інтеграції та підтримки різних суспільних груп і міжкультурної взаємодії.

За підсумками форуму учасники наголосили на необхідності подальшого зміцнення взаємодії між органами влади, правозахисними інституціями та громадським сектором задля формування ефективної системи захисту прав і свобод людини на регіональному та національному рівнях.